CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. el-Hakîm: Bütün işleri yerli yerince ve eksiksiz olan, hüküm ve hikmet sahibi, eşyanın, işlerin ve her şeyin hakikatini bilen Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Düşmanlarımızın oyunlarına fır

on 03 Temmuz 2020
Gösterim: 59

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
el-Hakîm: Bütün işleri yerli yerince ve eksiksiz olan, hüküm ve hikmet sahibi, eşyanın, işlerin ve her şeyin hakikatini bilen Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Düşmanlarımızın oyunlarına fırsat vermesin. Bizlere uyanıklık versin. Sağlık, sıhhat, huzur, bereket versin. Amiin.

Mazluma Çatı olalım...

on 27 Ocak 2020
Gösterim: 187

Görüntünün olası içeriği: yazı

“Allah’ım! Bize imanı sevdir, kalplerimizi imanla süsle! Bize küfrü, itaatsizliği ve isyanı sevdirme, kerih göster! Bizi doğru yolda olanlardan eyle!” (Hadisi Şerif) Ülkemizi, devletimizi, bayrağımızı, milletimizi, korusun. Birliğimizi daim eylesin. Amiin

on 26 Aralık 2019
Gösterim: 185

“Allah’ım! Bize imanı sevdir, kalplerimizi imanla süsle! Bize küfrü, itaatsizliği ve isyanı sevdirme, kerih göster! Bizi doğru yolda olanlardan eyle!” (Hadisi Şerif)
Ülkemizi, devletimizi, bayrağımızı, milletimizi, korusun. Birliğimizi daim eylesin. Amiin.

 
 

Esagası Murat Çelik başı'n dayısı Orhan Ünal vefat etmiştir. Cenazesi 16.12.2019 pazartesi günü Konya'da defnedilecektir. Allah Rahmet Eylesin Mekanını Cennet Eylesin. Amin.

on 16 Aralık 2019
Gösterim: 210

Esagası Murat Çelik başı'n dayısı Orhan Ünal vefat etmiştir. Cenazesi 16.12.2019 pazartesi günü Konya'da defnedilecektir. Allah Rahmet Eylesin Mekanını Cennet Eylesin. Amin.

 
 

Miktar Değil, Vicdan Önemlidir. Nice büyük hayırlar, çok miktarda malı mülkü olanlar tarafından değil, kocaman bir yüreğe, samimi bir adanmışlığa sahip, fedakâr öncülerin liderliğinde gerçekleştirilmiştir. Öyleyse bir hizmet başlatılacaksa, önce adanmış g

on 14 Kasım 2019
Gösterim: 166

Miktar Değil, Vicdan Önemlidir. Nice büyük hayırlar, çok miktarda malı mülkü olanlar tarafından değil, kocaman bir yüreğe, samimi bir adanmışlığa sahip, fedakâr öncülerin liderliğinde gerçekleştirilmiştir. Öyleyse bir hizmet başlatılacaksa, önce adanmış gönüller bulunmalıdır. O varsa, yola çıkmaktan korkmamalıdır. Rabbim, cümlemizi böyle kullarından eylesin. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Sevdiğiniz şeylerden (Allah yolunda) infâk etmedikçe «birr»e, hayrın kemâline eremezsiniz. Her ne infâk ederseniz, Allah onu hakkıyla bilir.” (Âl-i İmrân, 92)

 
 

Rasûlullah (sav) buyurdular: “Allâh’ın yeryüzü ehlinden kapları vardır. Rabbinizin (bu) kapları, sâlih kullarının kalbleridir. Allâh katında onların en sevimlisi, en rakîk ve yumuşak olanıdır.” (Taberânî, Müsnedü’ş-Şâmiyyîn, II. 19) Allah Şehitlerimize Ra

on 13 Ekim 2019
Gösterim: 216

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Allâh’ın yeryüzü ehlinden kapları vardır. Rabbinizin (bu) kapları, sâlih kullarının kalbleridir. Allâh katında onların en sevimlisi, en rakîk ve yumuşak olanıdır.” (Taberânî, Müsnedü’ş-Şâmiyyîn, II. 19)
Allah Şehitlerimize Rahmet Eylesin, Allah Mekanlarını Cennet eylesin. Amiin.

 
 

BU DİN BU NADİDE VATAN İÇİN TOPRAĞA DÜŞMÜŞ ŞEHİDLERİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN. KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN,

on 13 Ağustos 2019
Gösterim: 277

BU DİN BU NADİDE VATAN İÇİN TOPRAĞA DÜŞMÜŞ ŞEHİDLERİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN.
KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN,

 
 

“Ey Muhammed! De ki: “Şüphesiz benim namazım da, diğer ibadetlerim de, yaşamam da, ölümüm de âlemlerin Rabbi Allah içindir” 6/162 Emanetleriniz, emanetimizdir. Sizde bir ihtiyaç sahibini sevindirin.

on 21 Temmuz 2019
Gösterim: 316

“Ey Muhammed! De ki: “Şüphesiz benim namazım da, diğer ibadetlerim de, yaşamam da, ölümüm de âlemlerin Rabbi Allah içindir” 6/162
Emanetleriniz, emanetimizdir. Sizde biir ihtiyaç sahibini sevindirin....
Ömrünüz bereketli olsun
Hoca Ahmet Yedevi İlim ve İrfan Vakfı

 
 

 
 

İnsanda muhabbet merkezi kalbdir. Allâh Teâlâ, kulunda iki değil, sâdece tek kalb yaratmış ve onu da kendisine mahsûs kılmıştır. Kalbin muhabbet duyacağı hakîkî mâşûk ise ancak Allâh Teâlâ’dır. Rabbim, tüm yardımlarınızı kabul eylesin. Amiin.

on 20 Haziran 2019
Gösterim: 341

İnsanda muhabbet merkezi kalbdir. Allâh Teâlâ, kulunda iki değil, sâdece tek kalb yaratmış ve onu da kendisine mahsûs kılmıştır. Kalbin muhabbet duyacağı hakîkî mâşûk ise ancak Allâh Teâlâ’dır. Rabbim, tüm yardımlarınızı kabul eylesin. Amiin.

 
 

Hoca Ahmed Yesevi Vakfı Yönetiminden arkadaşlarla, Balkanlara Vefa Derneği standına ziyarete gitik. Çok teşekkürler...

on 03 Haziran 2019
Gösterim: 374

Hoca Ahmed Yesevi Vakfı Yönetiminden arkadaşlarla, Balkanlara Vefa Derneği standına ziyarete gitik. Çok teşekkürler...

 
 

İsviçre’nin Notwill şehrinde düzenlenen Grand Prix’de Milli Takımımız adına yarışan Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm Takımı sporcuları 1 altın, 1 gümüş ve 1 de bronz madalya kazandı. Maşallah berakallah, Tebriklerve başarılar dileriz.

on 29 May 2019
Gösterim: 377

İsviçre’nin Notwill şehrinde düzenlenen Grand Prix’de Milli Takımımız adına yarışan Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm Takımı sporcuları 1 altın, 1 gümüş ve 1 de bronz madalya kazandı. Maşallah berakallah, Tebriklerve başarılar dileriz.

 
 

Cüneyd-i BAĞDÂDÎ Hazretleri, kendisinden duâ isteyenlere şöyle duâ edermiş: "Cenâb-ı Hak, seni Kendisine kavuşturan şeylere kavuştursun !...

on 25 May 2019
Gösterim: 417
Cüneyd-i BAĞDÂDÎ Hazretleri, 
kendisinden duâ isteyenlere şöyle duâ edermiş:
"Cenâb-ı Hak, 
seni Kendisine kavuşturan şeylere kavuştursun !... 
Cenâb-ı Hak, 
zenginliğini kalbine koysun!
Seni bütün kötülüklerden alıp, 
Kendisiyle meşgul kılsın !...
Cenâb-ı Hak
Sana büyük edep ihsan etsin! 
Kalbinden razı olmayacağı şeyi çıkarıp, 
Rızasını koysun....
Seni Kendine varan en güzel 
ve en doğru yola iletsin...." Allah kabul eylesin.
Allah’ emanet olun
Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan 
 
 

Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı olarak, Türkistan (Ata yurt) topraklarından getirdiğimiz öğrencilerimizle farklı bir Ramazan ayını yaşama heyecanındayız. Gelin bu heyecanımıza sizlerde ortak olun. Bir öğrencimize iftar ettirerek, bir sofra kurarak..

on 27 Nisan 2019
Gösterim: 373

Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı olarak, Türkistan (Ata yurt) topraklarından getirdiğimiz öğrencilerimizle farklı bir Ramazan ayını yaşama heyecanındayız. Gelin bu heyecanımıza sizlerde ortak olun. Bir öğrencimize iftar ettirerek, bir sofra kurarak...Daha da ötesi, Ata yurt’ta ki vakıflarımızdaki Öğrencilerimize sofralar kurarak, gönül coğrafyamıza sevgimizle birlikte kardeşliğimizi ulaştırmaktır. Gelin bir olalım, diri olalım. Azdan, çoğa; niyetlerimizle dirilelim. Bir iftar 20 ₺. Bir sofra 500 ₺
İrtibat :
+90 5074080107 +90 532 4888420 +90 507 4080105
Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı

 
 

KAZAKİSTAN'IMIZIN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLU OLSUN. KAZAKİSTAN’IN 27. YILI BAĞIMSIZLIK GÜNÜ PROGRAMI.

on 16 Aralık 2018
Gösterim: 536

KAZAKİSTAN'IMIZIN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLU OLSUN.
KAZAKİSTAN’IN 27. YILI BAĞIMSIZLIK GÜNÜ PROGRAMI
16 Aralık 2018 Pazar günü, Kazakistan’ın 27. Yılı bağımsızlık günü vesilesiyle, Bağcılar Belediyemizin, Hasan Nail Canat Kültür ve Sanat Merkezinde kutlama programı düzenlenmektedir.
ARA PROGRAM: Saat: 15:00-18:00
“Bağcılar Çocuk Yetenekler Yarışması ve Şenliği” 
-Kazakistan Folklor+Dombra Ekibi (6-15 yaş arası) 45 kişi
-Yesi Derneği folklor ekibi 9 kişi 
-Balapandar Kazak Dans ekibi 6 kişi
-Hay Vakfı Ekibi 20 kişi 
-Bağcılar Bilgi Evleri Çocukları 20 kişi Toplam: 100 kişi 
ASIL PROGRAM: Saat:19:00-20:30
-Açılış
-Kazakistan Bağımsızlık Günü Tanıtım Videosu
-Selamlama Konuşmaları
*Lokman Çağırıcı-Bağcılar Belediye Başkanı
*Galımjan Yerimbetov-Kazakistan İstanbul Konsolos Konsulü
*Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Kısa Selamlama konuşmaları
-Kazak Folklor Gösterimi, Dombra Kons
-Kapanış 
-Nursultan Nazarbayev’in Hayatı Kitabının Dağıtımı
Kokteyl ikramı olacaktır. (Akçay ve Şelpek, bavursak-Meyve suyu-Kuru Yemiş,Yaş Pasta)
Yer: Hasan Nail Canat Kültür ve Sanat Merkezi/15 Temmuz Mah. Bağcılar/İstanbul
Adres: 15 Temmuz Mahallesi, Şht. Hidayet Yılmaz Sk. No:22, 34212 Bağcılar/İstanbul
Telefon: (0212) 515 37 54 İrtibat Tel: 0538 523 47 79 (Raşit Kurt)

Paydaşlar: Bağcılar Belediyesi, Hay Vakfı, Kazak Türkleri Vakfı, Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği, Yesi Derneği, Doğu Türkistan Göçmenler Derneği, Salihli Kazakları Sosyal Yard. Derneği, İsmil Kazak Türkleri Sos. Kül. Derneği, Nogay Kazakları Kül. Sos. Derneği, Özbekler Derneği, Kırgızlar Derneği, Kazak Türkleri Kültür Sos.Yard.Platformu, S Group & Tourısm Consultıng
İrtibat Tel: 0538 523 47 79 (Raşit Kurt)
Bağcılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü