EVDE HAYAT VAR TÜRKİYEM. EVDE KAL TÜRKİYE'M. *“Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah'tan yardım dileyin. Şüphe yok ki Allah sabredenlerle beraberdir.”* Allah'ım! ???????????????????? Açlıktan sana sığınırım. Çünkü açlık, ne kötü bir arkadaştı

on 30 Mart 2020
Gösterim: 1

EVDE HAYAT VAR TÜRKİYEM.
EVDE KAL TÜRKİYE'M.
*“Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah'tan yardım dileyin. Şüphe yok ki Allah sabredenlerle beraberdir.”*
Allah'ım! ????????????????????
Açlıktan sana sığınırım. Çünkü açlık, ne kötü bir arkadaştır. Hainlikten de sana sığınırım. Çünkü hainlik, ne kötü bir sırdaştır. Salgından sana sığınırım çünkü salgın( virüs) ne kötü bir düşmandır . ...


 
 

EVDE HAYAT VAR TÜRKİYEM EVDE KAL TÜRKİYE'M... “Rabbim! Tövbemi kabul et, günahımı temizle, duamı kabul buyur, delilimi sabit kıl, dilimi doğru yap, kalbime hidayet ver, göğsümün kin ve hasedini çıkar.” (Tirmizî, Deavât, 114) Ya Rabbim. İlahi rahmetin sağa

on 29 Mart 2020
Gösterim: 3

EVDE HAYAT VAR TÜRKİYEM EVDE KAL TÜRKİYE'M...
“Rabbim! Tövbemi kabul et, günahımı temizle, duamı kabul buyur, delilimi sabit kıl, dilimi doğru yap, kalbime hidayet ver, göğsümün kin ve hasedini çıkar.” (Tirmizî, Deavât, 114)
Ya Rabbim.
İlahi rahmetin sağanak gibi kâinata yağdığı bu mevsimde, bu rahmeten istifade eden güzel kullarından olma ümidiyle, Rabb'imizden niyaz ediyoruz.

 
 

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.Cuma’nın feyiz ve bereketi üzerimize olsun. Rabbimiz manen yükselebileceğimiz ameller ; Mazlumların duasına layık, iyilik için koşturacak samimi bir gayret; Korkularımızdan kurtulacağımız bir emniyet; Ve mutlaka rızasını kazandı

on 27 Mart 2020
Gösterim: 9

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.Cuma’nın feyiz ve bereketi üzerimize olsun.
Rabbimiz manen yükselebileceğimiz ameller ;
Mazlumların duasına layık, iyilik için koşturacak samimi bir gayret;
Korkularımızdan kurtulacağımız bir emniyet;
Ve mutlaka rızasını kazandıracak bir hayat ;
Nasip etsin..

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve kuş, şunu diyen bir yazı '"O(Allah) ki, yarattığı herşeyi güzel Hayırlı Secde/7 Cumalar...'

EVDE KAL TÜRKİYE'M. EVDE HAYAT VAR, İNŞALLAH... اللَّهُمَّ بَارِكْ لَنَا فِي رَجَبٍ، وَشَعْبَانَ، وَبَلِّغْنَا رَمَضَانَ. "Allahım! Bize Receb ve Şaban'ı mübârek kıl ve bizi Ramazan'a ulaştır." Üç Aylar, Affımıza vesile,yüreğimize inşirah, bedenimize sıhh

on 26 Mart 2020
Gösterim: 10

EVDE KAL TÜRKİYE'M. EVDE HAYAT VAR, İNŞALLAH...
اللَّهُمَّ بَارِكْ لَنَا فِي رَجَبٍ، وَشَعْبَانَ، وَبَلِّغْنَا رَمَضَانَ.
"Allahım! Bize Receb ve Şaban'ı mübârek kıl ve bizi Ramazan'a ulaştır."
Üç Aylar, Affımıza vesile,yüreğimize inşirah, bedenimize sıhhat, ailelerimize saadet, rızkımıza bereket, amellerimize doğruluk, milletimize birlik getirmesi duasıyla,mübarek olsun. Koronavirüsü ve benzeri tüm hastalıklardan ülkemizi vatanımızı devletimizi müslümanları tüm insanlığı korusun. Amin..

 
 

Hoca Ahmed Yesevi ilim ve İrfan Vakfı nda İngiltere’de vefat eden Ahmetbek Özdemir in hatmi Şerif i okundu,Özdemir ailesinden ahirete intikal eden tüm geçmişleri adına okunan hatimi Allah kabul etsin.(öğrencilere verilen Hatim yemeği ailesi tarafından kar

on 24 Mart 2020
Gösterim: 7

Hoca Ahmed Yesevi ilim ve İrfan Vakfı nda İngiltere’de vefat eden Ahmetbek Özdemir in hatmi Şerif i okundu,Özdemir ailesinden ahirete intikal eden tüm geçmişleri adına okunan hatimi Allah kabul etsin.(öğrencilere verilen Hatim yemeği ailesi tarafından karşılanmıştır.)

 

EVDE KAL TÜRKİYE'M... Allah'ım. Aczimizi itiraf ile rahmetine iltica ederiz , Sana hamd ve tevekkül ederiz. Bizi imtihan ettiğin görünmeyen bir mikropla imtihan etme ALLAHIM . Biz sadece sana ibadet eder , senden yardım dileriz . Senden başka ilâh yoktur!

on 23 Mart 2020
Gösterim: 8

EVDE KAL TÜRKİYE'M...
Allah'ım.
Aczimizi itiraf ile rahmetine iltica ederiz , Sana hamd ve tevekkül ederiz. Bizi imtihan ettiğin görünmeyen bir mikropla imtihan etme ALLAHIM . Biz sadece sana ibadet eder , senden yardım dileriz . Senden başka ilâh yoktur!
Allah'ım! Günümüzü ve haftamızı hayırlı eyle, bana ve dostlarıma helâl ve bereketli rızık ihsân et. Kalbimi ve nefsimi yanında tut ve beni kötülüklerden koru..
HAYIRLI BEREKETLİ HAFTALAR DİLERİZ.

 
 

Allahım! Seni anmak, sana şükretmek, sana güzelce kulluk etmekte bana yardım et. Allah’ım! Beni iyilik işledikleri zaman sevinen ve kötülük yaptıkları zaman bağışlanma dileyen kullarından eyle. Allahım Benim ve dostlarımın işlerini bereketlendir , haftası

on 23 Mart 2020
Gösterim: 9

Allahım! Seni anmak, sana şükretmek, sana güzelce kulluk etmekte bana yardım et.
Allah’ım!
Beni iyilik işledikleri zaman sevinen ve kötülük yaptıkları zaman bağışlanma dileyen kullarından eyle.
Allahım Benim ve dostlarımın işlerini bereketlendir , haftasını kolaylaştır , sıkıntılarını gider ALLAHIM.

 
 

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. Allah Korkusu herşeyden üstündür, Rabbim, ülkemize, milletimize tüm müslümanlara güç kuvvet versin, hastalarımıza şifalar versin, imanımızı güçlendirsin. PANİK YAPMIYORUZ, TEDBİRLİ OLUYORUZ İNŞALLAH.

on 20 Mart 2020
Gösterim: 15

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
Allah Korkusu herşeyden üstündür, Rabbim, ülkemize, milletimize tüm müslümanlara güç kuvvet versin, hastalarımıza şifalar versin, imanımızı güçlendirsin. PANİK YAPMIYORUZ, TEDBİRLİ OLUYORUZ İNŞALLAH.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“...(Ey Nebî!) O mütevâzı, itaatkâr ve samîmî insanları müjdele! Onlar ki Allâh anıldığı zaman kalbleri titrer…” (Hac, 34-35)
Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Allâh katında iki damla ve iki izden daha sevimli bir şey yoktur: İki damla; haşyetullâh sebebiyle akan gözyaşı ile Allâh yolunda akıtılan kan damlasıdır. İki iz de; Allâh yolunda (cihâd ederken) bırakılan iz ile Allâh’ın farzlarından birini edâ esnâsında bırakılan izdir.” (Tirmizî, Fedâilü’l-Cihâd, 26/1669)

Fotoğraf açıklaması yok.

Hastalıklardan korunmak için EL TEMİZLİĞİNE, EV İŞ TEMİZLİĞİ HAVANLANDIRILMASINA, YAKIN TEMAS OLMAMAYA DİKKAT EDELİM. PANİK YOK, TEDBİRLİ OLMAK VAR. GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR İNŞALLAH.

on 19 Mart 2020
Gösterim: 20

Hastalıklardan korunmak için EL TEMİZLİĞİNE, EV İŞ TEMİZLİĞİ HAVANLANDIRILMASINA, YAKIN TEMAS OLMAMAYA DİKKAT EDELİM. PANİK YOK, TEDBİRLİ OLMAK VAR. GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR İNŞALLAH.
Üç aylar olarak isimlendirilen manevi birçok zenginliği içinde barındıran aylara girmiş bulunuyoruz. Bizleri bu günlere kavuşturan yüce Mevlamıza şükürler olsun.
Birbirinden kıymetli gün ve gecelerin birbirini takip ettiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarına Peygamber Efendimiz (sav)’in verdiği kıymeti biliyoruz. Bizlerinde bunun farkında olarak bu günleri ihya etmenin yollarını aramamız gerekiyor.

 
 

Rabbim, geçmişlerimize rahmet eylesin. Şehitlerimize rahmet eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Ülkemize, müslümanlara oynanan oyunlardan korusun, felaha erdirsin. Sağlık, huzur, Rahatlık bereket versin, Amiin.

on 14 Mart 2020
Gösterim: 20

Rabbim, geçmişlerimize rahmet eylesin. Şehitlerimize rahmet eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Ülkemize, müslümanlara oynanan oyunlardan korusun, felaha erdirsin. Sağlık, huzur, Rahatlık bereket versin, Amiin.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?
Şühedâ fışkıracak, toprağı sıksan şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Ruhumun senden, İlâhî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma’bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dînin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.(M.Akif Ersoy)

Görüntünün olası içeriği: bulut, gökyüzü ve açık hava

Farkına Varmamız gerek, yaşantımız nereye gidiyor. İmanımızda neredeyiz? Rabbim, dilemezse bir sivrisinek bile ısırmaz, öyleyse imanımızı tekrar tazelememiz gerek. Rabbim, ülkemizi, milletimizi, müslümanları her türlü yer altı ve yer üstü şerlerden, hasta

on 12 Mart 2020
Gösterim: 22

Farkına Varmamız gerek, yaşantımız nereye gidiyor. İmanımızda neredeyiz? Rabbim, dilemezse bir sivrisinek bile ısırmaz, öyleyse imanımızı tekrar tazelememiz gerek. Rabbim, ülkemizi, milletimizi, müslümanları her türlü yer altı ve yer üstü şerlerden, hastalıklardan korusun. Geçmişlerimize, şehitlerimize rahmet eylesin, Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Nihayet o gün (dünyâda yararlandığınız) nîmetlerden elbette ve elbette hesâba çekileceksiniz.” (Tekâsür, 8)
Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Hayat şartları sizinkinden daha aşağı olanlara bakınız; sizden daha iyi olanlara bakmayınız. Bu, Allah’ın üzerinizdeki nimetini hor görmemenize daha uygun bir davranıştır.” (Müslim, Zühd 9. Tirmizî, Kıyamet 58, Libâs 38; İbni Mâce, Zühd 9)

 
 

el-Muhyî: Can bağışlayan, sağlık veren, dirilten, kalpleri dalâletten kurtarıp, iman ve zikirle dirilten, hayat veren Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Cümlemize, milletimize, müslümanlara sağlık, huzur, esenlikler, bereket versin. Amiin. Kazakistan'da yaş

on 11 Mart 2020
Gösterim: 21

el-Muhyî: Can bağışlayan, sağlık veren, dirilten, kalpleri dalâletten kurtarıp, iman ve zikirle dirilten, hayat veren Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Cümlemize, milletimize, müslümanlara sağlık, huzur, esenlikler, bereket versin. Amiin.
Kazakistan'da yaşayan eski mezun olmuş öğrencilerimizden çok çok selamlar sizlere, dualarıyla inşallah. Amin.
Bâyezîd-i Bistâmî Hazretleri buyurur:
“Kalbimi semâya götürdüler. Bütün melekûtun çevresini dolaşıp geri döndü. Kalbime:
«–Oradan ne getirdin?» diye sordum:
«–Muhabbet ve rızâ! Zira orada bu ikisinin rağbet gördüğünü müşâhede ettim.» dedi.”

Cenâb-ı Hak, velî kullarına zaman zaman birtakım mânevî hâller, kalbî keşifler, sünûhat, zuhûrat ve ilhamlar ihsân edebilir. Bunlar bâzen rüyâda, bâzen uyku ile uyanıklık arasında, bâzen de derin tefekkür ve murâkabe esnâsında gerçekleşir. Bâyezîd-i Bistâmî Hazretleriʼnin bu beyanları da -Allâhu a‘lem- bu minvaldeki bir müşâhedenin eseridir. Bu nevî ifadeler, şerʼî bir hüküm vasfı taşımasa da, mârifetullah yolunun samimî yolcularına yüksek ufuklar açar.

Hakîkaten muhabbet ve rızâ, îman nûrunun tecellîgâhı olan kalbin en mühim iki amelidir. Bu ikisi, müʼminin Hakkʼa giden gönül yolculuğundaki terakkîsinin de en büyük sermayeleridir.

Zira îmânın temelinde de muhabbet vardır. Îman, bir bakıma Allâhʼa ve Oʼnun sevdiklerine duyulan sonsuz bir muhabbetle bağlılıktır. Muhabbetin kantarı ise fedakârlıktır. Dolayısıyla, seven, sevgisi ölçüsünde fedakârlık yapmayı, en büyük nîmet, lezzet ve saâdet bilmelidir.

Cenâb-ı Hakkʼı gerçekten seven bir kul, Oʼnun kendisi hakkındaki -kahır veya lûtuf- bütün takdîrini de sever. Bu ise rızâ hâlidir. Hattâ Cenâb-ı Hakkʼa muhabbetle dolu olan bir kalp, Oʼnun kendisi hakkındaki takdîrini; kendi niyet, hayal ve arzularından çok daha hayırlı olarak telâkkî eder. (Osman Nûri Topbaş, Altınoluk Dergisi, Mart-2015)

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Cafer Tasdemir ve Наржигит Сарсенбай dahil, oturan insanlar ve iç mekan
 

Bahar Dostluk ve Kardeşlik Bayramı

on 08 Mart 2020
Gösterim: 24

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı

Kaza sonucu Vefat eden İsmail Coşar hocam ve eşi Sevim Coşar hanımına Allah Rahmet Eylesin Mekanlarını cennet eylesin Amin. Allah’ın gadabından, îkabından, kullarının şerrinden, şeytanların hücumlarından ve benim yanıma gelmelerinden O’nun her biri noksan

on 05 Mart 2020
Gösterim: 30

Kaza sonucu Vefat eden İsmail Coşar hocam ve eşi Sevim Coşar hanımına Allah Rahmet Eylesin Mekanlarını cennet eylesin Amin.
Allah’ın gadabından, îkabından, kullarının şerrinden, şeytanların hücumlarından ve benim yanıma gelmelerinden O’nun her biri noksansız ve tam bulunan kelimelerine sığınırım.}Ebû Dâvud, Tıbb, 19; Tirmizî, Deavât, 90; Muvatta’ Şiir, 9)Recep ayının feyiz ve bereketi üzerimize olsun. Geçmişlerimize rahmet eylesin mekanlarını cennet eylesin Amin.