Cenâb-ı Hak buyuruyor: “…Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin. Biriniz ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah’tan korkun…” (Hucurât, 12) Rasûlullah (sav) buyurdular: “Allah’a ve âhiret gününe inanan, ya

on 23 Ocak 2020
Gösterim: 1

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“…Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin. Biriniz ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah’tan korkun…” (Hucurât, 12)
Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Allah’a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun.” (Buhârî, Edeb, 31, 85, Rikak 23; Müslim, Îmân 74, Lukata 14.)
Hiç kimsenin ardından, Gıybet etmemek gerek, boşuna günahları yüklenmiş oluruz. Elde olan sevaplarımızda gitmekte, Rabbim, cümlemizi muhafaza eylesin. Kardeşliğimizi daim eylesin. Amin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “(Resûlüm!) Sen, Rabbinin yoluna hikmet ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et!...” (Nahl, 125) Rasûlullah (sav) buyurdular: “Allah'ın benimle göndermiş olduğu hidayet ve ilim yeryüzüne yağan bol yağmura benze

on 22 Ocak 2020
Gösterim: 4

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“(Resûlüm!) Sen, Rabbinin yoluna hikmet ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et!...” (Nahl, 125)
Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Allah'ın benimle göndermiş olduğu hidayet ve ilim yeryüzüne yağan bol yağmura benzer.” (Buhari, ilim, 20, Müslim, Fezial, 15)
Tebliğ İnsanı Olmak gerek, Buna muhtaç nice insan var, Doğru dürüst imanlı nesiller böyle oluşacak inşallah...

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ey iman edenler! Size verdiğimiz rızıkların temiz olanlarından yeyin, eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız O’na şükredin.” (Bakara, 172) Rasûlullah (sav) buyurdular: Öyle bir devir gelecek ki, insanoğlu aldığı şeyin helâlden

on 15 Ocak 2020
Gösterim: 5

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey iman edenler! Size verdiğimiz rızıkların temiz olanlarından yeyin, eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız O’na şükredin.” (Bakara, 172)
Rasûlullah (sav) buyurdular:
Öyle bir devir gelecek ki, insanoğlu aldığı şeyin helâlden mi harâmdan mı olduğuna hiç aldırmayacak.” (Buhârî, Büyû, 7, 23)
Rabbim, yaptığınız tüm yardımları kabul eylesin. Allah razı olsun sizlerden, Amiin.

 
 

Maşallah berakallah, Tebrikler, Rabbim, daha güzel başarılar versin inşallah...

on 13 Ocak 2020
Gösterim: 18

Maşallah berakallah, Tebrikler, Rabbim, daha güzel başarılar versin inşallah...

 
 

Rasûlullah (sav) buyurdular: “Kalp, rüzgârların çölde bir sağa bir sola savurduğu kuş tüyü gibi şekilden şekle girer.” (İbn-i Mâce, Mukaddime, 10; Ahmed, IV, 408, 419) Rabbim, kalbimizi iman üzere sabit kıl, Vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı, askerleri

on 13 Ocak 2020
Gösterim: 15

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Kalp, rüzgârların çölde bir sağa bir sola savurduğu kuş tüyü gibi şekilden şekle girer.” (İbn-i Mâce, Mukaddime, 10; Ahmed, IV, 408, 419)
Rabbim, kalbimizi iman üzere sabit kıl, Vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı, askerlerimizi koru, Bizlere katından bereketler ihsan eyle, Amiin.

 
 

“Rabbim! Bana ve anne-babama lutfettiğin nimete şükretmeye, razı olacağın işleri yapmaya beni muvaffak kıl. Benden gelecek nesli hayırlı eyle, pişmanlıkla dönüp senin kapına başvurmaktayım ve ben, süphesiz sana boyun eğenlerdenim.” (Ahkâf, 46/15) Haftason

on 11 Ocak 2020
Gösterim: 7

“Rabbim! Bana ve anne-babama lutfettiğin nimete şükretmeye, razı olacağın işleri yapmaya beni muvaffak kıl. Benden gelecek nesli hayırlı eyle, pişmanlıkla dönüp senin kapına başvurmaktayım ve ben, süphesiz sana boyun eğenlerdenim.” (Ahkâf, 46/15)
Haftasonunun feyiz ve bereketi üzerimize olsun..

 
 

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. Allah’a Güvenin! Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ve ona beklemediği yerden rızık verir. Kim Allah’a güvenirse O, ona yeter. Şüphesiz Allah, emrini yerine getirendir. Allah her şey için bir ölçü koymuştur.” (Talâk, 3) Rabbim, sağlık, hu

on 10 Ocak 2020
Gösterim: 6

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
Allah’a Güvenin!
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ve ona beklemediği yerden rızık verir. Kim Allah’a güvenirse O, ona yeter. Şüphesiz Allah, emrini yerine getirendir. Allah her şey için bir ölçü koymuştur.” (Talâk, 3)
Rabbim, sağlık, huzur bereket versin, geçmişlerimize rahmet eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Ardımızdan Kur'an okuyacak nesiller nasip eylesin. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ey Peygamber! Hevâ ve hevesini ilâh hâline getirenleri gördün mü?...” (Furkân, 43) Rasûlullah (sav) buyurdular: “Kalp, rüzgârların çölde bir sağa bir sola savurduğu kuş tüyü gibi şekilden şekle girer.” (İbn-i Mâce, Mukaddime, 10; A

on 09 Ocak 2020
Gösterim: 6

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey Peygamber! Hevâ ve hevesini ilâh hâline getirenleri gördün mü?...” (Furkân, 43)
Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Kalp, rüzgârların çölde bir sağa bir sola savurduğu kuş tüyü gibi şekilden şekle girer.” (İbn-i Mâce, Mukaddime, 10; Ahmed, IV, 408, 419)

 
 

Anne babaya hizmette bulunmak, çok fazîletli bir amel-i sâlihtir. Bu fırsatı değerlendiremeyen kimseler, büyük bir kayıp içindedirler. Cenâb-ı Hak, cümlemizi ana-babasına itaat eden ve onları memnûn ederek huzûr-i ilâhîye varan bahtiyar kullarından eylesi

on 02 Ocak 2020
Gösterim: 10

Anne babaya hizmette bulunmak, çok fazîletli bir amel-i sâlihtir. Bu fırsatı değerlendiremeyen kimseler, büyük bir kayıp içindedirler.
Cenâb-ı Hak, cümlemizi ana-babasına itaat eden ve onları memnûn ederek huzûr-i ilâhîye varan bahtiyar kullarından eylesin… Âmîn!

 
 

BİR FETİH SURESİ OKUYALIM. Askerimiz için, Vatanımız için, Bayrağımız için, Milletimiz için, Devletimizin payidar olması için inşallah, Sevgili Peygamberimiz hadis-i şeriflerinde şöyle buyuruyor: “Müminin hali ne hoştur! Her hali kendisi için hayırlıdır v

on 01 Ocak 2020
Gösterim: 15

BİR FETİH SURESİ OKUYALIM.
Askerimiz için, Vatanımız için, Bayrağımız için, Milletimiz için, Devletimizin payidar olması için inşallah, Sevgili Peygamberimiz hadis-i şeriflerinde şöyle buyuruyor: “Müminin hali ne hoştur! Her hali kendisi için hayırlıdır ve bu durum yalnız mümine mahsustur. Başına güzel bir iş geldiğinde şükreder; bu onun için hayır olur. Başına bir sıkıntı geldiğinde sabreder; bu da onun için hayır olur.”
Vücuduna batan bir diken bile olsa, başına gelen her türlü musibet karşısında Müslüman’ın günahları affolunur.”
“Biz Allah’a aidiz ve O’na döneceğiz. Allah’ım! Başıma gelen musibetin mükâfatını senden bekliyorum, bundan dolayı bana ecir ihsan et, benim için onu daha hayırlısıyla değiştir.”
Günün feyiz ve bereketi üzerimize olsun.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, Нурбек Тохай ve Elif Şule Aksel Sevencan dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
 

Peygamberimiz (sav.) "Hiç süphe yok ki dogruluk iyilige götürür. Iyilik de cennete götürür. Kisi dogru söyleye söyleye Allah katinda dogru sözlü diye yazilir."Buhârî, Edeb, 69; Rabbim ülkemizi vatanımızı devletimizi milletimizi bayrağımızı korusun. Tüm şe

on 28 Aralık 2019
Gösterim: 7

Peygamberimiz (sav.)
"Hiç süphe yok ki dogruluk iyilige götürür. Iyilik de cennete götürür. Kisi dogru söyleye söyleye Allah katinda dogru sözlü diye yazilir."Buhârî, Edeb, 69;
Rabbim ülkemizi vatanımızı devletimizi milletimizi bayrağımızı korusun. Tüm şehitlerimize geçmişlerimize rahmet eylesin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “…Kadınlarla iyi geçinin (onlara güzel davranın)!..” (Nisâ, 19) Rasûlullah (sav) buyurdular: “Cennet (sâliha) annelerin ayakları altındadır!” (Nesâî, Cihâd, 6; Ahmed, III, 429; Süyûtî, I, 125.)

on 25 Aralık 2019
Gösterim: 11

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“…Kadınlarla iyi geçinin (onlara güzel davranın)!..” (Nisâ, 19)
Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Cennet (sâliha) annelerin ayakları altındadır!” (Nesâî, Cihâd, 6; Ahmed, III, 429; Süyûtî, I, 125.)

 
 

“Allah’ım! Nimetlerinin yok olmasından, sağlığımın bozulmasından, ansızın gelecek cezandan ve öfkene sebep olan her şeyden sana sığınırım.” (Müslim, Rikâk, 96) Pazar Gününüzün feyiz ve bereketi üzerimize olsun.

on 22 Aralık 2019
Gösterim: 13

“Allah’ım! Nimetlerinin yok olmasından, sağlığımın bozulmasından, ansızın gelecek cezandan ve öfkene sebep olan her şeyden sana sığınırım.” (Müslim, Rikâk, 96)
Pazar Gününüzün feyiz ve bereketi üzerimize olsun.

 
 

"Allah'ım! Tövbelerimizi kabul eyle, süphesiz ki sen tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametlisin. Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdiğin nimetleri kabul edenlerden eyle ve bize nimetlerin devamını ihsan eyle.” (Hâkim, Temin,

on 18 Aralık 2019
Gösterim: 6

"Allah'ım! Tövbelerimizi kabul eyle, süphesiz ki sen tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametlisin. Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdiğin nimetleri kabul edenlerden eyle ve bize nimetlerin devamını ihsan eyle.” (Hâkim, Temin, No: 977)
Günün Feyzi ve bereketi üzerimize olsun.