CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. el-Vâsi’: Rahmeti geniş ve sonsuz olan, rızık imkânlarını genişleten, ilmi, ihsanı, mağfireti ve rahmeti ile her şeyi kuşatan, imkânları sonsuz olan, zenginliğini ve kudretini her yerde hissettiren Rabbimize sonsuz şükürler ols

on 15 Kasım 2019
Gösterim: 4

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
el-Vâsi’: Rahmeti geniş ve sonsuz olan, rızık imkânlarını genişleten, ilmi, ihsanı, mağfireti ve rahmeti ile her şeyi kuşatan, imkânları sonsuz olan, zenginliğini ve kudretini her yerde hissettiren Rabbimize sonsuz şükürler olsun.
Amiin.

 
 

Vefatının 81. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programına katılım sağladık. Minnet ve saygıyla anıyoruz.

on 10 Kasım 2019
Gösterim: 9

Vefatının 81. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programına katılım sağladık. Minnet ve saygıyla anıyoruz.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: "İşte ahiret yurdu! Biz onu yeryüzünde böbürlenmeyi ve bozgunculuğu arzulamayan kimselere veririz. (En güzel) âkıbet, takvâ sahiplerinindir." (Kasas, 83) Tevâzû; En Büyük Kulluk Edebidir, her zaman Tevazu halinde olmak gerek. Hayatı

on 10 Kasım 2019
Gösterim: 7

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
"İşte ahiret yurdu! Biz onu yeryüzünde böbürlenmeyi ve bozgunculuğu arzulamayan kimselere veririz. (En güzel) âkıbet, takvâ sahiplerinindir." (Kasas, 83)
Tevâzû; En Büyük Kulluk Edebidir, her zaman Tevazu halinde olmak gerek. Hayatımıza indirmemiz gerek. Rabbim, cümlemizi kibirden korusun. Amiin.

 
 

Rabbim, yaptığınız ve yapacağınız tüm yardımları kabul eylesin. Allah razı olsun. Amiin. Bir gün dilencinin biri Hz. Ali (ra)’ın önünde durup bir şeyler istedi. Hz. Ali, oğulları Hasan ve Hüseyin (ra)’ya: “–Annenize gidin ve evdeki altı dirhemi alıp geti

on 09 Kasım 2019
Gösterim: 7

Rabbim, yaptığınız ve yapacağınız tüm yardımları kabul eylesin. Allah razı olsun. Amiin.
Bir gün dilencinin biri Hz. Ali (ra)’ın önünde durup bir şeyler istedi. Hz. Ali, oğulları Hasan ve Hüseyin (ra)’ya:

“–Annenize gidin ve evdeki altı dirhemi alıp getirin!” dedi.

Hz. Hasan ve Hüseyin (ra) gittiler ve altı dirhemin hepsini getirip babalarına teslîm ettiler. Hz. Ali de bu dirhemleri dilenciye verdi. Hâlbuki o esnâda kendilerinin de bu dirhemlere ihtiyacı vardı. Hz. Fâtıma (ranhâ) onunla un alacaktı. Bir müddet sonra Hz. Ali (ra) eve gitmek üzere yola koyuldu. Henüz evden içeri adımını atmamıştı ki, yanına devesini satmak isteyen bir kimse geldi:

“–Parasını sonra verirsin.” diyerek devesini Hz. Ali’ye yüz kırk dirheme sattı ve hayvanı kapıya bağlayıp gitti. Kısa bir süre sonra bir başka kimse çıkageldi ve deveyi iki yüz dirheme satın aldı. Parasını da hemen ödeyip gitti.

Hz. Ali (ra), yüz kırk dirhemi deveyi satın aldığı kimseye verdi, arta kalan altmış dirhemi de Hz. Fâtıma’ya teslim etti ve şöyle dedi:

“–Bu, Allâh’ın: “Her kim bir iyilik yaparsa ona, o yaptığı iyiliğin on katı vardır.” (el-En’âm, 160) buyurarak bize vaad ettiği ihsânıdır. Biz o altı dirhemi verdik. Allâh Teâlâ da on misliyle mukâbelede bulundu!..” (Osman Nuri Topbaş, Vakıf İnfak ve Hizmet, Erkam Yay.)

 
 

Efendimizin mevlid ayı Rebiülevvel coşkusu ve neşesiyle hayatımıza dahil etmemiz gereken, daha bir hassas olmamız gereken sünnetlere örnekler: Rabbim, Cümlemizi Şefaatine Nail eylesin. Amiin. ???????????????????????? Her daim ihlas üzere olup olmadığını k

on 02 Kasım 2019
Gösterim: 5
Efendimizin mevlid ayı Rebiülevvel coşkusu ve neşesiyle hayatımıza dahil etmemiz gereken, daha bir hassas olmamız gereken sünnetlere örnekler: Rabbim, Cümlemizi Şefaatine Nail eylesin. Amiin.
????????????????????????
Her daim ihlas üzere olup olmadığını kontrol etmek
????
İşin hakkını vermek
????

????
Adaleti ikame etmek
????
Elimizden ve dilimizden başkalarını emin kılmak
????
İslam’ı hakkıyla temsil etmek
Usulüne uygun tebliğde bulunmak
????
Garipleri sevindirmek
????
Gelmeyene gitmek, aramayanı sormak
????
Sadeliği hayatın merkezine almak
????
Müminlerin yüreklerine sevinç koymak
????
Nereye gidersek oraya moral götürmek
????
Vefalı olmak ve vefalı davranmak
????
Bir hak olan ölümü ve hesabı sürekli hatırda tutmak...
????????????????????
 
 

Cumhuriyet Bayramımızın 96.Yılı Kutlu Olsun.

on 29 Ekim 2019
Gösterim: 6
 
 
 
 

RABBİMİZ'E(C.C.) SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN. HOCA AHMED YESEVİ İLİM VE İRFAN VAKFIMIZIN YENİ BİNASI AÇILDI, HEPİNİZDEN, GELEN GELEMEYEN GÖNLÜ BİZLE OLAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN,TÜM HAYIRLARINIZI KABUL EYLESİN. TÜM GEÇMİŞLERİMİZE, ŞEHİTLERİMİZE RAHMET EYLESİ

on 27 Ekim 2019
Gösterim: 6

RABBİMİZ'E(C.C.) SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN.
HOCA AHMED YESEVİ İLİM VE İRFAN VAKFIMIZIN YENİ BİNASI AÇILDI,
HEPİNİZDEN, GELEN GELEMEYEN GÖNLÜ BİZLE OLAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN,TÜM HAYIRLARINIZI KABUL EYLESİN. TÜM GEÇMİŞLERİMİZE, ŞEHİTLERİMİZE RAHMET EYLESİN.
İmanlı Milli ve manevi değerler sahip gençler eğitmek için eğitim binamız Yüce Rabbimizin yardımı, sizlerin bağışları, yardımları ile yeniden inşa edildi. Allah razı olsun sizlerden, Amiin.
Vatanına Milletine, Bayrağına, Devletine sahip çıkan Milli ve maneviyatı güçlü gençler yetişmesi için kurulan eğitim binamızın açılışı oldu, hayırlı olsun.
Bu vesile ile Bağcılar Belediye Başkanı Sayın, Lokman Çağırıcı Bey, Ömeri Arısoy(Zeytinburnu Bel.Başkanı), Mustafa Eldivan(Bağcılar Kaymakamı) Mustafa Yılmaz (Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü) İsmet Öztürk (AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı) Erhan Özçakır (MHP Bağcılar Ülkü Ocakları Bşk.) Hüseyin Can(Türk Kızılayı Gen.Sekreteri) Ercan Tulebayev (İstanbul Kazakistan Konsolosu) Kamil Abdullahoğlu (Bağcılar Müftü Vekili) Halis Dalkılıç (AK Parti İstanbul Milletvekili) Feyzullah Kıyıklık (AK Parti İstanbul Milletvekili-Bağcılar Bel. Kurucu Bşk.) Akif Çağatay Kılıç( Gençlik ve Spor Eski Bakanı) ve Yurt İçi ve Yurt Dışından gelen tüm Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarının
katılımıyla düzenlenen, yeni inşa edilen Eğitim Binamızın Açılış Töreni gerçekleşti. Tüm kıymetli dostlarımızı, arkadaşlarımızı, gönüldaşlarımızı, aramızda görmekten mutluluk duyduk. Saygılarımızla,
Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı Yönetim Kurulu
Program:
-Açılış-Kur'an-ı Kerim
-Protokol Selamlama Konuşmaları
-Dua ve Kurdele Kesimi
-Vakıf Binasının Gezilmesi
-Kapanış
Tarih: 26 Ekim 2019 Cumartesi
Saat: 15:00
Adres: 15 Temmuz Mahallesi, Fevzi Çakmak Cad. 1388. Sokak No: 17 34212 Güneşli-Bağcılar/İstanbul
Tel.: +90 212 550 04 32 Faks: +90 212 656 23 80

Görüntünün olası içeriği: açık hava
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Babur Sevilen dahil, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava

Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı nın yeni binasının açılışı

on 26 Ekim 2019
Gösterim: 5

Hoca Ahmed Yesevi Vakfı nın yeni binasının açılışı İçin son hazırlıklar . Rabbim , bu ilim irfan yuvasının bir çakıl taşında yardımı olan tüm hayırseverlerin yaptığı yardım katında kabul etsin.
Sizlerin sayesinde bu güzel günleri gördük inşaallah dahada çok güzelliklerini göreceğiz.
Açılışa Akparti İst.Milletvekili Halis Dalkılıç, Eski spor Bakanımız Suat Kılıç,Bagcılar belediye Bşk Lokman Çagrıcı, Zeytinburnu Bldy bşk Ömer Arısoy ,Bağcılar kaymakamı, Müftüsü,Milli Eğitim Md. Ak parti İlçe Bşk,Ülkü Ocakları bşk katılım sağladılar.

 
 

Kiymetli Dostlarımız, İLİM ve İRFAN YUVAMIZ AÇILIYOR. HEPİNİZ DAVETLİSİNİZ. 26 Ekim Cumartesi gunu yani bugün, saat 15.00 da yeni eğitim binamızın açılışı vardır. sizleride ailece aramizda görmekten Kıvanç duyarız. HAY VAKFI YÖNETİM KURULU

on 26 Ekim 2019
Gösterim: 6

Kiymetli Dostlarımız,
İLİM ve İRFAN YUVAMIZ AÇILIYOR. HEPİNİZ DAVETLİSİNİZ.
26 Ekim Cumartesi gunu yani bugün, saat 15.00 da yeni eğitim binamızın açılışı vardır. sizleride ailece aramizda görmekten Kıvanç duyarız.
HAY VAKFI YÖNETİM KURULU

 
 

el-Bârı’: Vücuda getirdiği her şeyin âza ve cihazını, herhangi bir modele bağlı kalmadan yoktan var edip, birbirine uygun yaratan, kusursuzca var eden Rabbime sonsuz şükürler olsun. Amiin. Allah yaptığınız tüm yardımları kabul eylesin. Amiin.

on 23 Ekim 2019
Gösterim: 12

el-Bârı’: Vücuda getirdiği her şeyin âza ve cihazını, herhangi bir modele bağlı kalmadan yoktan var edip, birbirine uygun yaratan, kusursuzca var eden Rabbime sonsuz şükürler olsun. Amiin.
Allah yaptığınız tüm yardımları kabul eylesin. Amiin.

 
 

“Allah'ım! Senden hayırlı olan işleri yapmayı, aklın ve dinin çirkin gördüğü şeyleri terk etmeyi ve fakirlerin sevgisini istiyorum.” (Mâlik, Duâ, No: 508) (Nostalji) Haftanın feyiz ve bereketi üzerimize olsun.

on 21 Ekim 2019
Gösterim: 11

“Allah'ım! Senden hayırlı olan işleri yapmayı, aklın ve dinin çirkin gördüğü şeyleri terk etmeyi ve fakirlerin sevgisini istiyorum.” (Mâlik, Duâ, No: 508)
(Nostalji)
Haftanın feyiz ve bereketi üzerimize olsun.

 
 

Son Nefes Önemlidir. Son nefeste imanlı gitmeyi Rabbim, cümlemize nasip eylesin. Hayırlarınızı kabul eylesin. Allah razı olsun cümlenizden. Amiin. Cenâb-ı Hak, cümlemizin son nefeslerini hüsn-i hâtime ile neticelendirsin. Bu fânî dünyadaki son nefesimizi,

on 12 Ekim 2019
Gösterim: 11

Son Nefes Önemlidir. Son nefeste imanlı gitmeyi Rabbim, cümlemize nasip eylesin. Hayırlarınızı kabul eylesin. Allah razı olsun cümlenizden. Amiin.
Cenâb-ı Hak, cümlemizin son nefeslerini hüsn-i hâtime ile neticelendirsin. Bu fânî dünyadaki son nefesimizi, ebedî vuslatımızın ilk nefesi eylesin!.. Âmîn!.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ölüm sarhoşluğu gerçekten gelir de: İşte (ey insan) bu, senin öteden beri kaçtığın şeydir, denir.” (Kâf, 19)

 
 

Öğrencilerimiz hafızlıklarına başladılar. Emeği geçen herkese çok çok teşekkürler. Allah razı olsun. Allah utandırmasın. Amiin. Bir gün Rasûlullah Efendimiz’in önünden bir cenâze geçmişti. Allah Rasûlü (sav) ayağa kalktı. Kendisine: “-Ya Rasûlallah! O bir

on 08 Ekim 2019
Gösterim: 13

Öğrencilerimiz hafızlıklarına başladılar. Emeği geçen herkese çok çok teşekkürler. Allah razı olsun. Allah utandırmasın. Amiin.
Bir gün Rasûlullah Efendimiz’in önünden bir cenâze geçmişti. Allah Rasûlü (sav) ayağa kalktı. Kendisine:
“-Ya Rasûlallah! O bir yahudî cenazesi idi!..” denildi. Rasûlullah (sav):
“- O da bir insan değil midir?” buyurdu. (Buhârî, Cenâiz, 50; Müslim, Cenâiz, 81)
Görüldüğü gibi Peygamber Efendimiz, Allah Teâlâ’nın büyük bir ihtimamla yarattığı “insan”’ın huzurunda saygıyla ayağa kalkmıştır. Böylece insanların canlıları bir tarafa, ölülerinin bile saygı ve hürmete layık olduğunu göstermiştir. Dolayısıyla İslâm’da ölen kişilerin cesetleri, temiz, ve münâsip bir yere hürmetle defnedilerek insan şeref ve haysiyetine uymayan durumlara düşmekten korunmuş olur. (Dr. Murat Kaya, Ebedi Yol Haritası İslam, Erkam Yay.)

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Biz insanı en mükemmel sûrette yarattık.” (Tin, 4) İslâm İnsanın İhyâsıdır, Rabbim en güzel şekilde yaratmıştır. İslâm, insana mahlûkât içerisinde müstesnâ bir mevkî ve şeref bahşeder. O yüzden varlık sebebimizi unutmamak, ibadetle

on 08 Ekim 2019
Gösterim: 14

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Biz insanı en mükemmel sûrette yarattık.” (Tin, 4)
İslâm İnsanın İhyâsıdır, Rabbim en güzel şekilde yaratmıştır.
İslâm, insana mahlûkât içerisinde müstesnâ bir mevkî ve şeref bahşeder. O yüzden varlık sebebimizi unutmamak, ibadetlerimize özen göstermemiz gerek, Rabbim, cümlemizi sevdiği kullarından eylesin. Amiin.