Yeni Egitim ve Ogretim yili sinif ve yemekhane masa ve siralarimiz geldi, elhamdullillah, Allah cumlenizden Razi olsun, Hayirlarinizi kabul eylesin (22 Muharrem 1441)mübarek olsun. *Çocuklarınıza ikramda bulunun ve terbiyelerine özen gösterin.* Hadis. (İb

on 21 Eylül 2019
Gösterim: 1
Yeni Egitim ve Ogretim yili sinif ve yemekhane masa ve siralarimiz geldi, elhamdullillah, Allah cumlenizden Razi olsun, Hayirlarinizi kabul eylesin
(22 Muharrem 1441)mübarek olsun.
*Çocuklarınıza ikramda bulunun ve terbiyelerine özen gösterin.*
Hadis.
(İbnü Mâce)
HOCA AHMED YESEVI ILIM VE IRFAN VAKFI
 
 

Hayirli ve bereketli bir egitim yili olur insallah.. Kişinin ilâhî hesap günü, lehinde ve aleyhinde en büyük şâhidi, yine kendisi olacaktır. Âyet-i kerîmede: “O gün, onların ağızlarını mühürleriz; yaptıklarını Biz’e elleri anlatır, ayakları da şâhitlik ed

on 21 Eylül 2019
Gösterim: 1
Hayirli ve bereketli bir egitim yili olur insallah..
Kişinin ilâhî hesap günü, lehinde ve aleyhinde en büyük şâhidi, yine kendisi olacaktır. Âyet-i kerîmede:
“O gün, onların ağızlarını mühürleriz; yaptıklarını Biz’e elleri anlatır, ayakları da şâhitlik eder.” (Yâsîn, 65) buyrulmaktadır.
Yani âhiretteki mükâfat da cezâ da bu dünyada kendi yaptıklarımızın karşılıklarıdır. Cenâb-ı Hakk’ın bizim hiçbir iyiliğimize ihtiyacı olmadığı gibi, hiçbir kötülüğümüzden de O’nun şân-ı ulûhiyyetine zerre kadar ziyan gelmez. Kul, yapıp ettikleriyle ancak kendi saâdet veya felâketini hazırlamış olur. Nitekim âyet-i kerîmelerde buyrulur:

“İyilik ederseniz kendinize iyilik etmiş olursunuz, kötülük yaparsanız yine kendinize yapmış olursunuz…” (el-İsrâ, 7)
“O gün hiç kimse en ufak bir haksızlığa uğramaz. Siz orada ancak yaptıklarınızın karşılığını alırsınız.” (Yâsîn, 54)
“Şüphesiz ki Allah, insanlara hiçbir şekilde zulmetmez, fakat insanlar kendilerine zulmederler.” (Yûnus, 44)]
Altınoluk Dergisi, 2019-Nisan, Sayı 398 Sayfa 032
Gununuz mübarek, ömrünüz bereketli olsun İnşaallah.
 
 

 
 

Abdülbaki Türken 17 Eylül, 20:47 Yeni Görev yerime Hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Salihli Belediye Başkanımız Sayın Zeki KAYDA ve Öğretmenevi Müdürümüz Sayın Mahmut YENEN'e nazik ziyaretleri için çok teşekkür ederim.

on 21 Eylül 2019
Gösterim: 1
 
 
Abdülbaki Türken

Yeni Görev yerime Hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Salihli Belediye Başkanımız Sayın Zeki KAYDA ve Öğretmenevi Müdürümüz Sayın Mahmut YENEN'e nazik ziyaretleri için çok teşekkür ederim.

CUMA GUNUMUZ MUBAREK OLSUN.. "Rabbim! Bana ve anne-babama lütfettiğin nimete şükretmeye,razı olacağın işleri yapmaya beni muvaffak kıl. Benden gelecek nesli hayırlı eyle, pişmanlıkla dönüp senin kapına başvurmak tayım ve ben süphesiz sana boyun eğenlerden

on 20 Eylül 2019
Gösterim: 4

CUMA GUNUMUZ MUBAREK OLSUN..
"Rabbim! Bana ve anne-babama lütfettiğin nimete şükretmeye,razı olacağın işleri yapmaya beni muvaffak kıl. Benden gelecek nesli hayırlı eyle, pişmanlıkla dönüp senin kapına başvurmak tayım ve ben süphesiz sana boyun eğenlerdenim.” (Ahkâf, 46/15)
Cuma’nın Feyiz ve bereketi üzerimize olsun.

 
 

“Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu bilir.” (3/92) Insaatimizin calismalari devam ediyor, kapi pervazlari, elektrik aksamlari bitiyor. Allah razi olsun sizlerden, hayirlarinizi kabul ey

on 19 Eylül 2019
Gösterim: 6

“Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu bilir.” (3/92)
Insaatimizin calismalari devam ediyor, kapi pervazlari, elektrik aksamlari bitiyor. Allah razi olsun sizlerden, hayirlarinizi kabul eylesin, Amiin.

 
 

“Allah'ım! Müslümanlar olarak canımızı al, bizi Müslümanlar olarak dirilt, rezil olmadan ve fitneye uğramadan salih kullarının arasına dâhil eyle.” (Hadis) Gunun feyiz ve bereketi üzerimize olsun. Allah Razi olsun sizlerden, yardimlarinizdan, malzemelerim

on 18 Eylül 2019
Gösterim: 8

“Allah'ım! Müslümanlar olarak canımızı al, bizi Müslümanlar olarak dirilt, rezil olmadan ve fitneye uğramadan salih kullarının arasına dâhil eyle.” (Hadis) Gunun feyiz ve bereketi üzerimize olsun. Allah Razi olsun sizlerden, yardimlarinizdan, malzemelerimiz gelmeye devam ediyor,yerlesimleri yapiliyor.

 
 

Rabbim, Yaptiginiz yardimlari kabul eylesin, yeni yemekhane malzelerimiz de geldi. Allah razi olsun. Resûlullah Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) buyurdular: “Birbirinize yiyecek hediye (ve ikram) ediniz. Zîra bu, rızıklarınızda genişliğe vesîledir.

on 16 Eylül 2019
Gösterim: 13

Rabbim, Yaptiginiz yardimlari kabul eylesin, yeni yemekhane malzelerimiz de geldi. Allah razi olsun.
Resûlullah Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) buyurdular: “Birbirinize yiyecek hediye (ve ikram) ediniz. Zîra bu, rızıklarınızda genişliğe vesîledir.” (Feyzü’l-Kadîr)
HAFTANIZ HAYIRLI VE MÜBAREK OLSUN!

 
 

Rabbim, cumlemizi sorumluluklarinin bilincinde olan kullarindan eylesin. Amiin... (Mâide Suresi 105. Ayet/7. Cüz) Ey iman edenler! Siz kendi sorumluluklarınıza dikkat edin. Siz doğru gittiğiniz takdirde yanlış yola sapanlar size zarar veremez. Hepinizin d

on 15 Eylül 2019
Gösterim: 12

Rabbim, cumlemizi sorumluluklarinin bilincinde olan kullarindan eylesin. Amiin...
(Mâide Suresi 105. Ayet/7. Cüz)
Ey iman edenler! Siz kendi sorumluluklarınıza dikkat edin. Siz doğru gittiğiniz takdirde yanlış yola sapanlar size zarar veremez. Hepinizin dönüşü Allah’adır ve yapmakta olduğunuz her şeyi o zaman Allah size bildirecektir.
Hayırlı Gunler

 
 

Selamunaleykum,değerli Abiler ,arkadaslar kardesler bugun sabah Mogolistandan Rusyadan ogrencilerimiz Jardambek hocamız baskanlıginda geldiler .Karşiladik,hep beraber guzel bir kahvaltı yaptık.Hocamız ve ogrencilerimize hoş geldiniz diyoruz. Allah zihin a

on 15 Eylül 2019
Gösterim: 12

Selamunaleykum,değerli Abiler ,arkadaslar kardesler bugun sabah Mogolistandan Rusyadan ogrencilerimiz Jardambek hocamız baskanlıginda geldiler .Karşiladik,hep beraber guzel bir kahvaltı yaptık.Hocamız ve ogrencilerimize hoş geldiniz diyoruz. Allah zihin açıkliğı versin ınşallah.Ögrencilerimizde bizleri ozlemisler.Müsait olan abiler arkadaslar kardesler, çocuklarımıza hoşgeldine giderlerse iyi olur mutlu olurlar kanaatindeyiz.Hayirlı gunler. Rabbim, ilimlerini artirsin, amellerini makbul eylesin.Amiin

 
 

 

Muhakkak ki Allah adaleti, ihsanı, akrabaya bakmayı, akrabaya karşı cömert olmayı emreder; hayâsızlığı, kötülüğü ve zorbalığı yasaklar. İşte Allah, aklınızı başınıza alasınız diye size böyle öğüt veriyor.

on 14 Eylül 2019
Gösterim: 11

Muhakkak ki Allah adaleti, ihsanı, akrabaya bakmayı, akrabaya karşı cömert olmayı emreder; hayâsızlığı, kötülüğü ve zorbalığı yasaklar. İşte Allah, aklınızı başınıza alasınız diye size böyle öğüt veriyor.

 
 

“Allah'ım! Bizi bağışla, bize merhamet eyle, (ibadetlerimizi,hayır ve hasenatlarımızı, dualarımızı) kabul eyle, bizi cennete koy, bizi cehennemden azat eyle.” (İbn Ebi Şeybe, Duâ, 135) Muharrem Ayinın feyiz ve bereketi üzerimize olsun. Merdivenlerimiz, Ka

on 11 Eylül 2019
Gösterim: 12

“Allah'ım! Bizi bağışla, bize merhamet eyle, (ibadetlerimizi,hayır ve hasenatlarımızı, dualarımızı) kabul eyle, bizi cennete koy, bizi cehennemden azat eyle.” (İbn Ebi Şeybe, Duâ, 135)
Muharrem Ayinın feyiz ve bereketi üzerimize olsun. Merdivenlerimiz, Kapilarimiz, Parkelerimizin dosemesi araliksiz devam ediyor. Allah razi olsun, insallah kisa zamanda tamamlanacak..Amiin

 
 

Bağcılar’da 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk ders zilini Ragıp Akın İlkokulu’nda çalınarak eğitime başlandı. Öğrenciler çok neşeli ve istekliydiler. Bu vesileyle tüm öğrencilerimize, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın sağlıklı ve başarılarla dolu bir

on 10 Eylül 2019
Gösterim: 18

Bağcılar’da 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk ders zilini Ragıp Akın İlkokulu’nda çalınarak eğitime başlandı. Öğrenciler çok neşeli ve istekliydiler.
Bu vesileyle tüm öğrencilerimize, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın sağlıklı ve başarılarla dolu bir yıl olmasını dileriz.

 
 

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, bugün yeni Eğitim ve ve Öğretim yılına başlıyorlar. 2019-2020 yılı Yeni Eğitim Öğretim Yılında Tüm Öğrencilerimize, Öğretmenlerimize ve Velilerimize Hayırlı olmasını dileriz.

on 09 Eylül 2019
Gösterim: 15

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, bugün yeni Eğitim ve ve Öğretim yılına başlıyorlar. 2019-2020 yılı Yeni Eğitim Öğretim Yılında Tüm Öğrencilerimize, Öğretmenlerimize ve Velilerimize Hayırlı olmasını dileriz.

 
 

Bana Duâ Edin, Kabul Edeyim buyuruyor Rabbim, öyleyse herşeyi Yüce Rabbimizden istiyoruz. Rabbim, cümlemizin dualarını kabul eylesin. Amiin. Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Rabbiniz şöyle buyurdu: Bana duâ edin, kabul edeyim. Çünkü bana ibadeti bırakıp büyüklük

on 07 Eylül 2019
Gösterim: 17

Bana Duâ Edin, Kabul Edeyim buyuruyor Rabbim, öyleyse herşeyi Yüce Rabbimizden istiyoruz. Rabbim, cümlemizin dualarını kabul eylesin. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:

“Rabbiniz şöyle buyurdu: Bana duâ edin, kabul edeyim. Çünkü bana ibadeti bırakıp büyüklük taslayanlar aşağılanarak cehenneme gireceklerdir.” (Mü’min, 60)