CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Her canlı ölümü tadacaktır. Ve ancak kıyamet günü yaptıklarınızın karşılığı size tastamam verilecektir. Kim Cehennemʼden uzaklaştırılıp Cennetʼe girerse o, gerçekten kurtuluşa ermiştir. Bu dünya hayatı i

on 15 Kasım 2019
Gösterim: 3

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Her canlı ölümü tadacaktır. Ve ancak kıyamet günü yaptıklarınızın karşılığı size tastamam verilecektir. Kim Cehennemʼden uzaklaştırılıp Cennetʼe girerse o, gerçekten kurtuluşa ermiştir. Bu dünya hayatı ise aldatma metâından başka bir şey değildir." (Âl-i İmrân, 185)
Rabbim, cümlemizi salih kullarından eylesin. Vatanımızı, Millietimizi, Bayrağımızı, Devletimizi her türlü tehlikelerden korusun. Kardeşlik bağlarımızı güçlendirsin. Düşmanlara fırsat vermesin. Amiin.

 
 

Teşekkürler Türkiye'm.. Helal Olsun Size.. #2020AvrupaYolunda Başarılar Dileriz.

on 15 Kasım 2019
Gösterim: 4

Teşekkürler Türkiye'm.. Helal Olsun Size..
#2020AvrupaYolunda Başarılar Dileriz.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ey îmân edenler! Size, elem verici bir azaptan kurtaracak ticâreti göstereyim mi? Allâh’a ve Rasûlü’ne inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihâd edersiniz. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.” (Saff, 10-1

on 14 Kasım 2019
Gösterim: 3

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey îmân edenler! Size, elem verici bir azaptan kurtaracak ticâreti göstereyim mi? Allâh’a ve Rasûlü’ne inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihâd edersiniz. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.” (Saff, 10-11)
Rabbim, cümlemizi muhafaza eylesin, her türlü şerlerden korusun, Vatanımızı, bayrağımızı,devletimizi, milletimizi payidar eylesin. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Öyle ise siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin; sakın bana nankörlük etmeyin!” (Bakara, 152) Şükür insanı yüceltir. Olgunlaştırır. Kulun Rabbine karşı ilk ve en önemli vazifesi, O’nun güzel ve lutfettiği say

on 11 Kasım 2019
Gösterim: 7

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Öyle ise siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin; sakın bana nankörlük etmeyin!” (Bakara, 152)
Şükür insanı yüceltir. Olgunlaştırır. Kulun Rabbine karşı ilk ve en önemli vazifesi, O’nun güzel adını dilinden düşürmemek ve lutfettiği sayısız nimetlerden dolayı O’na şükretmektir. Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Amiin.

 
 

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. MEVLÜD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN. Rahmeten li’l-Âlemîn, Rabbim, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav.)'nın şefaatlerine cümlemizi nail eylesin. Ülkemize, sağlık, huzur, bereket getirsin. Amiin. Rasûlullah (sav), Uhud Harbi’nd

on 08 Kasım 2019
Gösterim: 7
nmamak için yüzünü peçelemiş, kılık-kıyâfetini değiştirmişti. Öldürülmekten korkuyor, Peygamber Efendimiz’den uzak duruyordu. Diğer kadınlar konuşmayınca Hind:
“–Yâ Rasûlallâh! Allâh’a hamd olsun ki, kendisi için seçip beğendiği dînini üstün kıldı. Muhakkak ki, Sen’in rahmetin bana da dokunacaktır! Ey Muhammed! Ben şimdi Allâh’a inanmış ve O’nu tasdik etmiş bir kadınım!” dedi. Sonra yüzünden peçeyi açıp:
“–Ben Hind bint-i Utbe’yim! Allah geçmiş günahları affeder. Sen beni bağışla ki, Allah da Sen’i bağışlasın!” dedi.
Rasûlullah (sav) tebessüm etti, Hind’i yanına çağırdı ve:
“–Demek sen Hind bint-i Utbe’sin?!” buyurdu. Hind:
“–Evet!” dedi.
Allah Rasûlü (sav):
“–Merhabâ, hoş geldin!” buyurdu. Hind:
“–Vallâhi yâ Rasûlallâh! Dün, yeryüzünde Sen’in hâne halkın ve taraftarların kadar zillete ve hakârete uğramasını istediğim başka bir kimse yoktu! Bugün sabaha çıktığımda ise, Sen’in hâne halkın ve taraftarların kadar izzet ve şerefe nâil olmasını istediğim başka biri yok!” dedi.
Rasûlullah (sav):
“–Senin bu hâlin daha da artacaktır!” buyurdu. (Vâkıdî, II, 850; Taberî, XXVIII, 99; Zemahşerî, VI, 107; Diyarbekrî, II, 89)
Allah Rasûlü (sav), kelime-i tevhîdin şânı hürmetine Hind’i ve daha nicelerini bağışlamışlardır. (Osman Nûri Topbaş, Rahmet Peygamberi’nden Rahmet Esintileri, Erkam Yay.)
 
 

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. MEVLÜD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN. Cenâb-ı Hak buyuruyor: “(Ey Rasûlüm!) Biz Sen’i ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiyâ, 107) Rahmeten li’l-Âlemîn, Rabbim, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav.)'nın şefaatlerine cü

on 08 Kasım 2019
Gösterim: 10

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
MEVLÜD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“(Ey Rasûlüm!) Biz Sen’i ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiyâ, 107)
Rahmeten li’l-Âlemîn, Rabbim, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav.)'nın şefaatlerine cümlemizi nail eylesin. Ülkemize, sağlık, huzur, bereket getirsin. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Harâm'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir.” (İs

on 06 Kasım 2019
Gösterim: 8

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Harâm'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir.” (İs­râ, 1)
Efendimizin Mevlid Ayı, Rebiülevvel coşkusu ve neşesiyle hayatımıza dahil etmemiz gereken, daha bir hassas olmamız gereken sünnetlere örnekler: Rabbim, Cümlemizi Şefaatine Nail eylesin. Amiin.

 
 

Moğolistan'da kış başladı, soğuklar başladı, yaptığınız yardımlar aynen ulaştırılıyor. Allah razı olsun cümlenizden, yaptığınız ve yapacağınız tüm yardımları kabul eylesin. Devamını nasip eylesin. Amiin.

on 06 Kasım 2019
Gösterim: 8

Moğolistan'da kış başladı, soğuklar başladı, yaptığınız yardımlar aynen ulaştırılıyor. Allah razı olsun cümlenizden, yaptığınız ve yapacağınız tüm yardımları kabul eylesin. Devamını nasip eylesin. Amiin.

 
 

Rabbim, Peygamberimiz, Hz. Muhammed Mustafa (sav.)'in şefaatlerine nail eylesin. Ülkemize, askerimize güç kuvvet versin. Şehitlerimize, gazilerimize, geçmişlerimize rahmet eylesin. Amiin.

on 05 Kasım 2019
Gösterim: 9

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Ümmetime ağır gelmeyecek olsaydı, hiçbir seriyyeden geri kalmaz, hepsine katılırdım. Allâh yolunda şehîd olmak, sonra diriltilmek tekrar şehîd olmak yine diriltilip tekrar şehîd olmak isterdim.” (Buhârî, Îman, 26; Müslim, İmâre, 103, 107)
Bedir Gazvesi, aynı zamanda İslâm ve îmânın varoluş mücâdelesi olması sebebiyle de, bu ilk büyük cihâda iştirâk eden ashâb-ı güzîn, müslümanların en fazîletlileri olma şerefine nâil oldular. Hak Teâlâ, bu savaşta melekler ordusunu da seferber etti. Bedir’deki ulvî heyecan şerâresine iştirâk eden melekler de diğer meleklere göre daha büyük bir izzet kazandılar.
Rabbim, Peygamberimiz, Hz. Muhammed Mustafa (sav.)'in şefaatlerine nail eylesin. Ülkemize, askerimize güç kuvvet versin. Şehitlerimize, gazilerimize, geçmişlerimize rahmet eylesin. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Hatırlayın ki, siz Rabbinizden yardım istiyordunuz. O da, ben peşpeşe gelen bin melek ile size yardım edeceğim, diyerek duanızı kabul buyurdu. Allah bunu (meleklerle yardımı) sadece müjde olsun ve onunla kalbiniz yatışsın diye yapm

on 05 Kasım 2019
Gösterim: 6

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Hatırlayın ki, siz Rabbinizden yardım istiyordunuz. O da, ben peşpeşe gelen bin melek ile size yardım edeceğim, diyerek duanızı kabul buyurdu. Allah bunu (meleklerle yardımı) sadece müjde olsun ve onunla kalbiniz yatışsın diye yapmıştı. Zaten yardım yalnız Allah tarafındandır. Çünkü Allah mutlak galiptir, yegâne hüküm ve hikmet sahibidir.” (Enfâl, 9-10)
Melekler Ordusu her zaman ardımızda, Rabbimizin izniyle desteğimizdedir. Yeter ki, Rabbim'in Rızasından çıkmayalım. Rabbim, yardımını ve bereketini üzerimizde daim eylesin. Amiin.

 
 

Rasûlullah (sav) buyurdular: “Kimin niyeti âhiret olursa Allah onun işini derleyip toplar kalbine kanâat verir. Dünya onun ardından kerhen de olsa gelir. Kimin niyeti sadece dünya olursa Allah onun işini bozup alnına da fakirlik damgası vurur. Dünyadan da

on 03 Kasım 2019
Gösterim: 4

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Kimin niyeti âhiret olursa Allah onun işini derleyip toplar kalbine kanâat verir. Dünya onun ardından kerhen de olsa gelir. Kimin niyeti sadece dünya olursa Allah onun işini bozup alnına da fakirlik damgası vurur. Dünyadan da Allah’ın takdir ve taksiminden başka bir şey elde edemez.” (İbn Mâce, Zühd 4105; Dârimî, Mukaddime 229.)
Tüm şehitlerimiz, gazilerimiz için, geçmişlerimizin ruhları için, hatim okundu duası yapıldı. Allah kabul eylesin.
Rabbim, Şehitlerimize, gazilerimize, atalarımızın analarımıza, geçmişlerimize Rahmet eylesin. Birlik ve kardeşliğimizi daim eylesin. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Kim âhiret kazancını istiyorsa, onun kazancını arttırırız. Kim de dünya kârını istiyorsa ona da dünyadan bir şeyler veririz. Fakat onun âhirette bir nasibi olmaz.” (Şûrâ, 20) Rabbim, Şehitlerimize, gazilerimize, atalarımızın analar

on 03 Kasım 2019
Gösterim: 6

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Kim âhiret kazancını istiyorsa, onun kazancını arttırırız. Kim de dünya kârını istiyorsa ona da dünyadan bir şeyler veririz. Fakat onun âhirette bir nasibi olmaz.” (Şûrâ, 20)
Rabbim, Şehitlerimize, gazilerimize, atalarımızın analarımıza, geçmişlerimize Rahmet eylesin. Birlik ve kardeşliğimizi daim eylesin. Amiin.

 
 

Vatan sevgisi...

on 02 Kasım 2019
Gösterim: 4

Görüntünün olası içeriği: yazı

“Ey Rabbimiz! Bizi sana teslim olanlardan eyle, soyumuzdan da sana teslim olacak bir ümmet çıkar. Bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et. Şüphesiz tövbeleri kabul eden,merhameti bol olan sensin. ” (Bakara, 2/128) Hafta sonunun feyiz ve bereke

on 02 Kasım 2019
Gösterim: 3

“Ey Rabbimiz! Bizi sana teslim olanlardan eyle, soyumuzdan da sana teslim olacak bir ümmet çıkar. Bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et. Şüphesiz tövbeleri kabul eden,merhameti bol olan sensin. ” (Bakara, 2/128)
Hafta sonunun feyiz ve bereketi üzerimize olsun. Rabbim, ülkemizi, bayrağımızı, devlet imizi, milletimizi, askerimizi korusun. Amiin.