Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman yüzlerinizi, dirseklerinize kadar ellerinizi, başlarınızı meshedip, topuklara kadar ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp oldunuz ise, boy abdesti alın. Hasta, yahut yolculuk halinde bulu

on 13 Kasım 2019
Gösterim: 3

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman yüzlerinizi, dirseklerinize kadar ellerinizi, başlarınızı meshedip, topuklara kadar ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp oldunuz ise, boy abdesti alın. Hasta, yahut yolculuk halinde bulunursanız, yahut biriniz tuvaletten gelirse, yahut da kadınlara dokunmuşsanız (cinsî birleşme yapmışsanız) ve bu hallerde su bulamamışsanız temiz toprakla teyemmüm edin de yüzünüzü ve (dirseklere kadar) ellerinizi onunla meshedin. Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez; fakat sizi tertemiz kılmak ve size (ihsan ettiği) nimetini tamamlamak ister; umulur ki şükredersiniz.” (Mâide, 6)
Eski Öğrencilerimizden Jumaali İbrahimoğlu hem İstanbul'u, hem Vakfımızı ziyarete geldi. Kazakistan'dan selam getirdi, Allah razı olsun. Amiin.

 
 

Vakfımızın eski mezunları, Yeni Eğitim Binamızın açılışını görmek için geldiler. (Narjigit bey, Sercan bey, Abay bey, Jumagali bey) Daha sonra Eyüp Sultan Hz. Ziyaret edildi. Allah razı olsun. "Allah'ım! Tövbelerimizi kabul eyle, süphesiz ki sen tövbeleri

on 30 Ekim 2019
Gösterim: 6

Vakfımızın eski mezunları, Yeni Eğitim Binamızın açılışını görmek için geldiler. (Narjigit bey, Sercan bey, Abay bey, Jumagali bey) Daha sonra Eyüp Sultan Hz. Ziyaret edildi. Allah razı olsun.
"Allah'ım! Tövbelerimizi kabul eyle, süphesiz ki sen tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametlisin. Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdiğin nimetleri kabul edenlerden eyle ve bize nimetlerin devamını ihsan eyle.” (Hâkim, Temin, No: 977) Günümüzün Feyzi ve bereketi üzerimize olsun.

 
 

Vakfımızın kursunda okuyup mezun olmuş eski öğrencilerimizden Erbol Kovdobayulu, yeni inşaat halindeki eğitim binamızı ziyarete geldi. Kazakistan'dan sizlere selamlarını iletti. Allah razı olsun. Selam ve Dualarımızla inşallah.

on 06 Eylül 2019
Gösterim: 34

Vakfımızın kursunda okuyup mezun olmuş eski öğrencilerimizden Erbol Kovdobayulu, yeni inşaat halindeki eğitim binamızı ziyarete geldi. Kazakistan'dan sizlere selamlarını iletti. Allah razı olsun. Selam ve Dualarımızla inşallah.

 
 

Bu sene ki, Hacca eskiden Hay Vakfında okumuş 4 öğrencimiz, Sadık Hocamız, Halillullah hocamız da gitmişler, selamları var, dua ediyorlar, Allah kabul eylesin,Amiin. “Ey mülkün gerçek sahibi olan Allah'ım! Mülkü dilediğine verirsin, dilediğinden çekip alı

on 07 Ağustos 2019
Gösterim: 73

Bu sene ki, Hacca eskiden Hay Vakfında okumuş 4 öğrencimiz, Sadık Hocamız, Halillullah hocamız da gitmişler, selamları var, dua ediyorlar, Allah kabul eylesin,Amiin.
“Ey mülkün gerçek sahibi olan Allah'ım! Mülkü dilediğine verirsin, dilediğinden çekip alırsın. Dilediğini yüceltirsin, dilediğinide alçaltırsın. Her türlü iyilik senin elindedir. Hiç kuşku yoksen her şeye kâdirsin.” (Âl-i İmrân, 3/2)
“Allah'ım! Şüphesiz ben nefsime çok zulmettim, günahları bağışlayacak olan yalnız sensin. Öyleyse katından bir af ile beni bağışla. Bana merhamet et, çünkü bağışlaması ve rahmeti çok olan sadece sensin.” (Buhari, Ezan, 149)
Bu ayın Feyiz ve Bereketi üzerimize olsun.

 
 

Eski mezunlarımız Almata'da bir araya geldiler. Tüm geçmişlerimiz için Kur'an okuyup dualar ettiler. Sizlere çok çok selamları var. Allah razı olsun. Allah kabul eylesin. Geçmişlerimize rahmet eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Amiin..

on 17 Nisan 2019
Gösterim: 198

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Benden sonra birtakım insanlar gelecek ki, onların her biri beni görebilmek uğruna ehlini ve malını vermeye can atarlar.” (Hâkim, Müstedrek, IV, 95)
Eski mezunlarımız Almata'da bir araya geldiler. Tüm geçmişlerimiz için Kur'an okuyup dualar ettiler. Sizlere çok çok selamları var. Allah razı olsun. Allah kabul eylesin. Geçmişlerimize rahmet eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Amiin.

 
 

Hay Vakfımızın, 1997-1998 yılında okuyup mezun olan Argın Mırzabek kardeşimiz eşi Kamila hanımla, Türkiyemizi ziyarete geldiler. Eğitimlerini arttırmak amacıyla Kamila hocamız, Türkiye'nin Konya ilinde Doktora eğitimi yapmaya başladı. Hepinize çok çok sel

on 09 Nisan 2019
Gösterim: 208

Hay Vakfımızın, 1997-1998 yılında okuyup mezun olan Argın Mırzabek kardeşimiz eşi Kamila hanımla, Türkiyemizi ziyarete geldiler. Eğitimlerini arttırmak amacıyla Kamila hocamız, Türkiye'nin Konya ilinde Doktora eğitimi yapmaya başladı. Hepinize çok çok selamları var. Allah razı olsun sizlerin yaptıkları yardımlar, bağışlar ile böyle güzel eğitimcilerimiz de yetişiyor. 
Allah razı olsun cümlenizden. Dualarınızı bekleriz. Amiin.

 
 

Vakfimızın, 1997-1999 yılı mezunu, Mirzabek Omarulu üstadım, Hay Vakfi aylık toplantımıza süpriz ziyaret yaptı, Umre dönüşü ziyareti bizi çok sevindirdi, nasip olsa, Hay Vakfi Binamiz da inşallah bitmek üzere, Tüm dostlara, arkadaşlara çok çok selamlar ve

on 28 Mart 2019
Gösterim: 231

Vakfimızın, 1997-1999 yılı mezunu, Mirzabek Omarulu üstadım, Hay Vakfi aylık toplantımıza süpriz ziyaret yaptı, Umre dönüşü ziyareti bizi çok sevindirdi, nasip olsa, Hay Vakfi Binamiz da inşallah bitmek üzere, Tüm dostlara, arkadaşlara çok çok selamlar ve dualar getirmiş. Allah razı olsun, Amin.

 
 
 

Yâ Rabbî, kul olarak yarattın,.

on 03 Ocak 2019
Gösterim: 316

Yâ Rabbî, kul olarak yarattın, kul olarak yaşat, huzuruna Müslüman bir kul olarak gelebilmeyi nasip eyle! Kulluk mekânı olan mescidleri, hem zahirî hem de mânevî olarak ihya ve îmar etmeye muvaffak eyle! Neslimizi; ezan, Kur’ân, îman, vatan ve bayrağından ayırma! Âmin!..Vakfımızda okuyup mezun olmuş Almata'da ki hocalarımızdan sizlere çok çok selamlar ve dualar inşallah.

 
 

Hay Vakfı mezunu Almatıda ki hocalarımızdan sizlere çok çok selamlar.

on 18 Aralık 2018
Gösterim: 309

Dünya da ve ahirette en değerli amel güzel ahlaktır. Güzel ahlaka sarılmak gerek. Yaptığı kötü, konuştuğu çirkin olan kimseler, Allah Teâlâ'nın en sevmediği, en fazla gazap ettiği insanlardır. Rabbim, cümlemizi güzel ahlaklı eylesin. Amiin. Hay Vakfı mezunu Almatıda ki hocalarımızdan sizlere çok çok selamlar.

 
 

Vakfımızdan okuyup mezun olan 1996-2000 yılı talebelerimiz elhamdülillah Kazakistan'da ümmet için çalışıp gayret ediyorlar.

on 11 Aralık 2018
Gösterim: 310

Vakfımızdan okuyup mezun olan 1996-2000 yılı talebelerimiz elhamdülillah Kazakistan'da ümmet için çalışıp gayret ediyorlar. Ülkemizi İstanbul'umuzu ziyaret ettiler. Güzel bir seminere-eğitime katıldılar. Sizlere de çok selamlarını getirdiler. Vesile olanlardan Allah razı olsun. Amiin

 
 

Hay Vakfımızın eski mezun olan öğrencileri, tüm ümmeti Muhammed'in(sav.) geçmişlerinin ruhları için, tüm müslümanların ruhları için hatim okudular, dualar ettiler. Allah(c.c.) kabul eylesin. Allah(c.c.) razı olsun. Amiin.

on 05 Temmuz 2018
Gösterim: 410

Hay Vakfımızın eski mezun olan öğrencileri, tüm ümmeti Muhammed'in(sav.) geçmişlerinin ruhları için, tüm müslümanların ruhları için hatim okudular, dualar ettiler. Allah(c.c.) kabul eylesin. Allah(c.c.) razı olsun. 
Amiin.

Rasûlullah (sav) buyurdular:

"Cennete girecek bir kısım insanlar vardır ki, onların kalpleri kuş kalbi gibi (rakîk ve güven içinde)dir." (Müslim, Cennet 27. Ahmed İbni Hanbel, Müsned, II, 331)

Rivâyete göre Hazret-i Peygamber (sav) Hârise (ra)‘e sordular:

“-Yâ Hârise! Nasıl sabâhladın?”

Hârise:

“-Hakîkî bir mü’min olarak!” cevâbını verdi.

Bu defâ Hazret-i Peygamber (sav):

“-Yâ Hârise! Senin îmânının hakîkatinin delîli nedir?” dedi.

Hârise (ra):

“-Yâ Rasûlallâh! Nefsimi dünyâdan çektim. O kadar ki, dünyânın taşı ile altını, çamuru ile gümüşü, (gam ile sürûru) bana müsâvî oldu. Gecelerimi uykusuz, gündüzlerimi susuz geçiriyorum. O hâle geldim ki, şimdi Rabbimin arşını âşikâr bir şekilde görür gibiyim…” dedi.

Bunun üzerine Allâh Rasûlü (sav):

“-Tamam yâ Hârise! Gönlünü bu hâliyle muhâfaza et! İşte istikâmet budur!..” buyurdular.

Hakk yolunda insanın varabileceği en yüce makâm, Allâh Teâlâ’nın kulundan râzı olmasıdır ki, bu da kulun Allâh’dan Hocrâzılığı ve O’na teslîmiyyetinin bir mükâfâtıdır.

 

Almata'da Kazakistan' da, Hay Vakfi mezunlarimiz iftar verdiler. Allah kabul eylesin, Allah razı olsun. Amiin.

on 02 Haziran 2018
Gösterim: 492

Almata'da Kazakistan' da, Hay Vakfi mezunlarimiz iftar verdiler. Allah kabul eylesin, Allah razı olsun. Amiin.

 
 

1995-96 Mezunu Öğrencimiz, Erbol Kovdobay Mısır El Üniversitesinin Yüksek İslam Bölümünde okuyup mezun olmuştur. Maşallah berakallah, Rabbim, hayırlı ilmini ve Amelini artırsın, bereketli eylesin, Amiin. Allah razı olsun

on 25 Nisan 2018
Gösterim: 416

1995-96 Mezunu Öğrencimiz, Erbol Kovdobay
Mısır El Üniversitesinin Yüksek İslam Bölümünde okuyup mezun olmuştur. Maşallah berakallah, Rabbim, hayırlı ilmini ve
Amelini artırsın, bereketli eylesin, Amiin. Allah razı olsun

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar