BASIN AÇIKLAMASI -HOCA AHMED YESEVİ İLİM VE İRFAN VAKFI İBB. Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’deki binada gazetecilere yaptiğı açıklamada; “.... aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, TÜGVA, Daru'l Fünun İlahiyat Vakfı ve Hoca Ahmet Ye

Cumartesi, 07 Eylül 2019 12:07 tarihinde oluşturuldu
Gösterim: 125
Pin It
evi Vakfı’yla” hiçbir alakamız olmadığını bildirmek için, aşağıdaki açıklamayı yapmak zorunda kaldık.
Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı olarak, 1991 yılından beri Türkistan coğrafyasından öğrenci getirerek, Atayurdumuza, sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışmaktayız. Bu çalışmalarımızı, bir avuç gönüldaşlarımızla, kararlılıkla yürütmekteyiz.
Bugüne kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle herhangi bir proje ortaklığımızın olmadığı gibi hiç bir maddi yardım almadık.
Malum olduğu üzere, sözleşme ve resmi işlemlerde kurumların resmi adları tam olarak yazılır. İBB başkanının beyanında, adı geçen vakfın tam adı ”Hoca Ahmet Yesevi Vakfı’’ dır. Bu vakıf, bizim vakfımız değildir. Kesinlikle İBB’nden maddi bir yardım almadık.
İsmimizin halk arasında konuşmalarda, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı olarak kısaltılarak kullanılmasından kaynaklanabilecek yanlış anlamalara sebep olmaması için bu açıklamayı yapma mecburiyeti hasıl olmuştur.
Konunun takipçisi olarak İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'ne yazılı müracaat ederek, konunun açıklığa kavuşmasını talep ediyoruz.
Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.
Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı
Yönetim Kurulu